Şömine Fiyatları Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Şömine Fiyatları Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Şömine fiyatları belirlenirken pek çok detay ve alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Şömine bacası, şömine haznesi, şömine ısı odası ve şöminenin dış giydirmesi diye sayabileceğimiz 4 ana organ fiyat belirlenmesi esnasında önemlidir. Tabii ki buna bir de montaj ücretini eklemek doğru olur. 

Şömine her şeyden önce doğrusunu söylemek gerekirse pahalı bir zevk, yerine göre de  evinizin tamamını ısıtan hem keyifli hemde kullanışlı bir araç. Şömine almaya karar verdiğinizde karşınıza pek çok firma veya usta çıkacaktır. Eğer biraz dikkat edilirse uygun fiyatlara kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Piyasada bilinen pek çok meşhur firmanın ortak özelliklerinden bir tanesi "aracı" olmalarıdır. Öncelikle müşteriyle fiyatta anlaşır işi alırlar ve ardından anlaştığı bedelin daha azına işi piyasada en ucuza yapacak olan bir ustaya verirler.

Bu durumda usta ve firma ayrı ayrı para kazanacağı için müşteri hem daha fazla para öder hem de birebir ustayla diyaloğa giremediğinden isteklerinin tam olarak yapılan işe yansımadığını görebilir. Bu gibi nedenlerde biz Delta Şömine olarak doğrudan bize ulaşmanız halinde hem fiyat hemde işin kalitesi bakımından memnun olacağınızın garantisini verebiliyoruz. 

Şömine fiyatının belirlenmesinde en önemli etkenlerin başında Hazne gelir. Şömine Haznesi konusunda bir karar vermeniz gerekir. Döküm yada ateş tuğlası haznelerden hangisini kullanmak istediğinizi seçmelisiniz. Döküm hazneler, ateş tuğlası haznelere oranla biraz daha pahalı olurlar. Mekanın ısıtılması anlamında döküm hazneler daha başarılı iken ateş tuğlasından olan hazneler görsellik bakımından bir nevi dekoratif olarak tercih edilirler. 

 


 

Delta Şömine olarak hazne seçiminde gerekli teknik bilgi ayrıntılı şekilde bizzat yerinde tarafımızdan verilir, müşterinin istediği modele uygun şömine haznesi seçilmesi konusunda yardımcı olunur.

Tabi burada haznenin gerekli standartları sağlayan kaliteli ve güvenilir firmalardan alınması uygun olacaktır. Geçmiş yıllarda yoğunlukla ithal hazne kullanılırken ülkemizde artık kaliteli yerli hazneler de üretilmektedir. 

Şömine Haznesi seçiminde son olarak kapak konusu önem kazanmaktadır. Eğer fiyat konusunda biraz daha uygun bir model düşünüyorsanız yandan açılan kapaklı hazneleri tercih edebilirsiniz ancak; şömine keyfini yeteri kadar bu modelde alamayabilirsiniz. Biraz daha fiyatı pahalı olan asansörlü tip hazne modeli alırsanız, istediğinizde asansör yardımıyla kapağı gizlersiniz ve şömine keyfini yaşamaya başlarsınız. Açık hazneler ise günümüzde artık yangın çıkarma tehlikesi ve yeterli derecede ısıtma sağlayamadığından tercih edilmemektedir.

Bir diğer önemli unsur ise şömine bacası dır. Şömine içerisinden yükselen zararlı gazlar, duman ve alevler baca ile temas edecektir. Bacanın standartlara uygun olmaması durumunda delinmeler ve deformasyonlar gözlenebileceği gibi evde yangın çıkmasına kadar varabilecek vahim sonuçlar da doğurabilir. deltasomine.com da örneklerini görebileceğiniz üzere Delta Şömine olarak Paslanmaz Krom Malzemeden üretilen 304. - 316. Kalite bacalar kullanmaktayız ve şu ana kadar müşterilerimizden hep olumlu geri dönüşler aldık.

 

     


 

 

Isı odası; görevi itibari ile şöminede yanan ateşle birlikte oluşan ısıyı içerisinde biriktirir ve üst kısımda bulunan (alttaki resimde görülmektedir) sıcak hava çıkış menfezleri ile ortama iletir.

Şömineden randıman alınabilmesi açısından görevi oldukça kritiktir. Isıyla bu kadar iç içe olan bir mekanizmanın da yine şöminenin diğer elemanları gibi standartlara uygun malzemeden yapılması kaçınılmazdır. Delta Şömine 20 yıldan fazla bir sürede edindiği tecrübeyle şömine içerisinde izolasyonu sağlayarak daima müşterilerinin güvenle şömine keyfi yaşaması için çalışır.   

 

  

 

 

Şöminenin dış giydirmesi özellikle göze hitap etmesi ve şömine sahibinin zevkini yansıtması nedeniyle önem arz eder. Şömine sektörü gün geçtikçe ilerlemekte ve sürekli yeni ve özgün modeller geliştirilmektedir.

Sizlerde şömine fiyatı konusunda şömineye uygulanacak olan mermer, granit, metal, ahşap vb. materyallerin her birinin yine ayrı ayrı kalite ve standartlara sahip olacağını unutmayınız. 

Delta Şömine olarak 20 yılı aşkın tecrübemizle, evinize en uygun şömineyi ve sizlerinde memnun olacağını düşündüğümüz şömine fiyatını ortaya çıkaracağımızdan şüpheniz olmasın. Keşif, tasarım, imalat ve şömine montajı bizzat tarafımızdan yapılmaktadır. Şömine keyfini doyasıya yaşamanız dileğiyle...

Şömine fiyatı konusunda bilgi almak için lütfen arayınız : 0532 374 89 17


Bu yazıyı paylaşın